Sağlık Bakanlığı Taşeronlarına Kadro Geliyor

Kategori : Sağlık Bakanlığı Haberleri - Etiketler :, , , , , , , , , , , - Tarih : 13 Mayıs 2013

Sağlık Bakanlığı ve Bünyesindeki Kurum ve Kuruluşlarda istihdam edilen taşeron işçileri kadroya geçirmek için hazırlıklar yapılıyor.

Saglikcalisanlari.net ‘in güvenilir kaynaklardan elde ettiği bilgilere göre son birkaç ay içerisinde Sağlık Bakanlığı bünyesinde istihdam edilen taşeron işçilerin kadroya geçirilmesi planları yapılıyor.

 

Edinilen bilgilere göre Sağlık Bakanlığı bünyesindeki Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu, Türkiye Halk Sağlığı Kurumu ve diğer kuruluşlardaki hizmet alımı yöntemiyle taşeron olarak istihdam edilen işçilerin tıpkı belediyelerdeki gibi hastane bünyesinde kurulacak şirketlere kadrolu işçi olarak alınması öngörülüyor. Hangi alanlarda çalışan taşeronların kadroya alınacağı bilgisi ise henüz tam olarak net değil. Eğer bu duyum doğru çıkar ve taşeronlar kadroya geçirilirse işçiler bir çok hak elde edecekler. Maaşlarının artmasının yanında işçiler kıdem tazminatı, yıllık izin, sendika hakkı, fazla mesai ücreti gibi memurların da sahip olduğu haklardan yaralanabilecekler. Sağlık Bakanlığının amacı da zaten aynı ortamda aynı işi yapan memur ve taşeronların arasındaki ücret ve diğer haklardaki eşitsizliği gidermek.

Çelik: Taşeron Düzenlemesi Kasım Ayında Yasalaşacak

 

 

 

Edindiğimiz bilgilere göre Projenin hazırlanması ve uygulamaya geçirilmesi en fazla 3 ay sürecek. Hazırlıklar birkaç aydır sürüyor ve Ağustos ayı içerisinde uygulanmaya başlaması bekleniyor. Taşeron işçiler ‘de projenin hayata geçmesini merakla ve umutla bekliyorlar.

 

Bu yazının tüm hakları saglikcalisanlari.net ‘e aittir. www.saglikcalisanlari.net şeklinde aktif bağlantı verilebilir. Açık kaynak vermek şartıyla yazı kullanılabilir. Bağlantı verilmeden içeriğimizden yapılan alıntılar için yasal takip gerçekleştirilecektir.

Yorumlar (91)
 • 13 Mayıs 2013 tarihinde abdullah tarafından

  bu çok iyi bir haber. Taşeronlara kadro verilmesi gerekirdi zaten bütün yükü onlar çekiyor hastanelerde.

 • 14 Mayıs 2013 tarihinde salih tarafından

  özellikle sağlık sektöründe kadrolu çalışmayı en çok hak eden kesim taşeronlar, o tıbbi sekreterler bütün hastanenin yükünü çekiyor.

 • 14 Mayıs 2013 tarihinde E.Yavz tarafından

  Tabi taşeronun hakkı tanıdığı,dayısı olan sizsiniz bizim nefes bile almaya hakkımız yok.

 • 15 Mayıs 2013 tarihinde egemen tarafından

  taşeronun komple kaldırılması lazım bir sefere mahsus kadroya lınabilirler zaten teşeron oldukça yeterli atama olmayacak. en iyisi kadroya almak bence.

 • […] Sağlık Bakanlığı Taşeronlarına Kadro Geliyor […]

 • 23 Mayıs 2013 tarihinde Taşeron tarafından

  Yazı umut verici ama hiç bir resmi dayanağı yok bu benzeri haberlerden yüzlerce bulunabilir. Ya insanlara kaynak gösterin yada “TAŞERONA MÜJDE” haberlerini yayan basın organları gibi insanları kandırmaktan vazgeçin.

 • 23 Mayıs 2013 tarihinde admin (Yazar) tarafından

  sayın ziyaretçimiz. yaptığımız haberler dedikodu ya da asparagas değildir. aldığımız istihbaratların kaynağını veremeyiz. Bunun nedeni istihbaratı aldığımız kaynağın yönetici konumunda devlet memuru olması ve haberimizde geçen konu henüz planlama aşamasında olduğu için ismi geçtiği takdirde başı derde girebilir. Yazımızın sonunda “Incoming search terms:” ile başlayan kısmın altındaki yazılarda googleda hangi kelimeler aranarak bu yazıya ulaşılabildiği yazıyor. Gördüğünüz üzere 15 Haziran olarak bir çok arama kombinasyonu yapılmış. Sitemiz çok yaygın bir site değil yani burada çıkan haberler çok fazla ses getirmiyor ancak yukarıda da belirttiğimiz gibi tarih konusunda bir çok arama var ve bu haberin doğruluğunu kanıtlıyor.

 • 28 Mayıs 2013 tarihinde erdem tarafından

  taşeronlara kadro verilsin tabiki butun işi zaten taşeronlar yapıyor insan yerine konulmuyor eminimki hükümetimiz bu doğru kararın arkasında durur taşeronları ezilmekten kurtarın artık bızım arkamızdada durun…. bızımde sızlerın arkasında duracağımız gunler gelır elbet..

 • 08 Haziran 2013 tarihinde Angel tarafından

  Keşke gerçekten kadro gelsede hepimiz rahatlasak kadroyu verin artk özellikle tıbbi sekreterler fazlasıyla hakediyor.

 • 10 Haziran 2013 tarihinde Umut tarafından

  Hastanelerin tüm yükünü kaldıran taşeronlardır. Bunu herkes ama herkes biliyor. Kadro olmasada iyileştirme bizim en doğal hakkımız. Allahın izniyle olacak inşallah.

 • 10 Haziran 2013 tarihinde ali tarafından

  arkadaşlar ben tıp fakültesinde çalısıyorum. veznede kayıt yapıyorum. hizmet giriyorum. fatura kesiyor. aynı zmanda tıbbı sekreterlik yapıyorum. tıp fak. benim gibi taşeorn işçilerde kadroya alınır mı ?

 • 13 Haziran 2013 tarihinde ender sağdınç tarafından

  geç kalınmış bir karar

 • 14 Haziran 2013 tarihinde ahmet tarafından

  sayın admin, tıp fakultesi çalışanları da dolaylı yoldan sağlık bakanlığına bağlı döner sermaye kuruluşudur. acaba tıp fakultesinde çalışan arkadaşlar içinde böyle bir çalışmanın içinde yer alma ihtimali varmı? ALİ arkadaşımız da aynı soruyu sormuş… bu konu bilginiz var mı eğer yoksa kişisel kanınız ne yöndedir? şimdiden yanıt için teşekkürler…

 • 17 Haziran 2013 tarihinde Ayşe kal tarafından

  Artık doğru olsun bu haberler 10 senedir aynı kadro kadro kadro yine hiç bişe yok Umarım doğru bi haberdir.

 • 17 Haziran 2013 tarihinde SERSAL tarafından

  YALAN HABERLER YAPIPDA UMUTLARIMIZLA OYNAMAYIN.BU SİTEDEN BAŞKA HİÇ Bİ YERDE BÖLE Bİ HABER YOK

 • 19 Haziran 2013 tarihinde murat tarafından

  bu haber yalan yetkili bir ağız açıklama yapmadan inanmıyorun hem tıbbi sekreterim hemde taşöron kölesi iki tarafta bitaraftan aslıyo hak yardımcımız olsun inşallah haber doğrudur…

 • 20 Haziran 2013 tarihinde abdullah tarafından

  allah aşkına doğru olma imkanı olabilirmi hep birşeyler paylaşılıyor fakat çalışma bakanı öyle birşey yok diyor hangisine inanalım hep yeni umutlar veriyorlar sonra yalan çıkıyor ben de bir özel güvenlikçiyim devlet hastanesinde

 • 20 Haziran 2013 tarihinde taşaaron tarafından

  vallah zorda bun ların arasında kimler kimler girecek fonet temizlik güvenlik hangisi açıklama var mı yapılırsada inş hepsi olur

 • 21 Haziran 2013 tarihinde ÇORUMLU tarafından

  yalanmış arkadaş yine ayın 21 oldu tık yok

 • 22 Haziran 2013 tarihinde gülcan karacaoğlan tarafından

  allah tan tek duamız bu ama hep bizim hayallerimizle oynuyorlar tam mutlu oluyoruz tekrar üzülüyoruz ama başbakanımızın bu konuda bizleri destek vereceğine inanıyoruz

 • 24 Haziran 2013 tarihinde GAİRP İŞLER tarafından

  İŞİMİZ ZOR ALLAH YARDIMCIMIZ OLSUN BUNLARDAN BİZE EKMEK YOK HEP HİKAEYE OKUYORLAR.

 • 25 Haziran 2013 tarihinde Adem Köse tarafından

  Hocam 4/b den 657 kadrosuna aldığın adamlaın hepsi seni yıkmak icin taksimde bulustu bi kısmını tenzih ederim. lakin sağlıkta ve diger alanlarda 850 tl ye calısan taşeron işçiler kazlı çeşmede sincanda samsunda kayseride senin arkanda durdu. seni ayakta tutanı değilde seni yıkmak isteyenlere kadro veriyorsun. Elini vicdanına koy Başbakanım bu olaylar olurken arkanda biz vardık kime kadro verdiğine dikkat et seni başının tacı yapan taşeron çalışan işçiler burjuva 4/b liler değil ..

 • 25 Haziran 2013 tarihinde VOLKAN DAĞ tarafından

  hayatınız yalan dolan üzerine bu haberler bırbucuk senedır var hıcbır gelısme ve adım yok amacınız ne bu haberlerı çıkarmakla

 • 26 Haziran 2013 tarihinde taşeron asalak tarafından

  kadro yok arkadaşlar saçmalık bunlar

 • 26 Haziran 2013 tarihinde kadrosuz taseron tarafından

  sağlık ta çalışan taşerona tek çözüm kadrodur.memurlardan daha fazla iş yükümüz var.bunu her türlü resmi belgelerle kanıtlayabiliriz.çalışmaktan nevrimiz dönüyor.hakkımız olan kadroyu istiyoruz.

 • 27 Haziran 2013 tarihinde SERDAR İSTEMİ tarafından

  bu haberi inanmıyorum. yalan haberlerle insanların huzurunu bozmayın. mevzuat gereği bunu yapamazlar. ancak üniversite hastaneleri alabilir. onların böyle bir yetkisi var.ama kamu birliği hastanelerinde böyle bir uygulama olamaz.

 • 27 Haziran 2013 tarihinde amele tarafından

  bizim iş yaş baksanıza hiç bahseden bile yok ya bu bakan halledecem halledecem diyor her ay birazdaha borca dalıyoruz.oynuyorlar nasıl olsa muhtaçlar diyorlar allah hakkımızda hayırlısını versin… “kul hakkı çok önemlidir” ve misli misli çıkar…

 • 28 Haziran 2013 tarihinde mehmetmeral tarafından

  admin bey veya bayan şu kaynagı sorulmaz dedigin kişiye sordunuzmu ne oldu diye sadece 15 haziran diyipde geri çekilmedi inşallahh hala senden bir açıklama bekliyor bu millettt
  artık cvp verirseniz ne oldu bize gezi olayı vuruyoda
  sözleşmelilere vurmuyormu ALLAH bizlre sabır versin arkaaşlar

 • 30 Haziran 2013 tarihinde YASİN ARSLAN tarafından

  SABIRLI OLALIM ARKADAŞLAR BU İŞLER O KADAR BASİT BİR İŞ DEĞİL İNŞALLAH ÇALIŞAN HAKKINI ALIR

 • 01 Temmuz 2013 tarihinde Çok daha bekleriz tarafından

  Kandırılıyoruzz resmen. Hiçmi sesimizi duyan yok.. Tabii 4.B liler haketti devam edin bakalm. Taşeronlar beklesin

 • 04 Temmuz 2013 tarihinde Nedim SÖZKESEN tarafından

  Şimdi anlayamadığımm olay şu. Şirket bünyesinde hastanelerde tıbbi sekreter olarak çalışıp “SGK 4a” statüsünde sigortalı olanlar bu kadrolaşmadan faydalanacak mı faydalanamayacak mı. Hangi sağlık personelleri için geçerli bu. hastanelerin içinde şirket bünyesinde çalışan temizlikçi arkadaşlar var. güvenlikçiler var. tıbbi sekreterler var.yani bir sürü farklı çalışan var. kimlerin kadroya girebileceğini net olarak hangi kaynaktan öğrenebiliriz.

 • 04 Temmuz 2013 tarihinde selin su tarafından

  ya siz ne saçmalıyorsunuz ne hakkı ne hukuku dirsek çürütüp memur olan biz aynı maaşı alan kadroya geçen taşeron böyle saçmalık olurmu . okulunu okuyalım gece gündüz ders çalışıp dersanelere gidip kpssyi kazanalım siz kadroya geçin gidin işinize haksızlığın daniskası. adam olup okuyun atanın aynı statüye geçin oturduğunuz yerden var mı öyle uç kuruşa beş köfte çooooooooook haksızsınız kadroya layık değilsiniz kesin sesinizi….

 • 04 Temmuz 2013 tarihinde derya çalık tarafından

  kpssye girenlerin ne suçu var.taşeronların hepsi torpilli dayıları sayesinde işe giriyorlar.dayısı olmayanlar ne yapsın.kpssyi kaldırın ozaman herkez dayı bulsun kendine strese girmesinler boşuna

 • 05 Temmuz 2013 tarihinde ismail gürcan tarafından

  K A N D I R I L I Y O R U Z .HEPSİ OYALAMA TAKTİĞİ HEPSİ UMUT
  TACİRLİĞİ HEPSİ YALANCILIK HEPSİ DALGA GEÇMEK HAK VERİLMEZZ HAK ALINIR.ONUN İÇİN MEYDANLARA ÇIKMAK GEREKİR SUSARSAK ANCAK HEP OYALARLAR BİZİ BU DA BUNLARIN YAPTIĞI EN BÜYÜK İŞ

 • 08 Temmuz 2013 tarihinde aslam ismail tarafından

  kpss ye girenlerde girmesin yok böyle saçmalık millet alın teri döksün siz oturduğunuz yerden kadroı isteyin

 • 10 Temmuz 2013 tarihinde garip tarafından

  slm arkadaşlar heryerde taşaron olsunda bizim şanlıurfa da hiç olmasın kölelik değil bu başka bir sistem.böyle bir sistem görülmemiş cehennem yemin ediyorum.hele şanlıurfa 500 yataklı devlet hastanesi.baştakiler yönetici değil zalim resmen hepimiz namus sahibiyiz namusumuz için çalışıyoruz.gerçekten böyle bir idare taşaron olmaz.kölelikten işkenceden öte bir şey cehennem ateşi belkim de.

 • 10 Temmuz 2013 tarihinde erdoğan karakış tarafından

  si sen kimsin kpssy girmişmş insanlar emek mermiş 10 15 20 yılını vermiş alın teri dökmüşler sen neyaptın sınanava girmekten başka eminim senin gibiler daha bilgisayarda ve daktilo da evrak nasıl yazılır ve çıktı alınır bilmez siniz ben kamu da 15 yıldır taşerona bağlı olarak iü tıp fakül tesin de çalışıyorum yeri geldiğin de sekreter tenknisyen yer gel diğin de hasta bakıcı olarak çalışıyorum acaba kim tepede inme kadro istiyor söylermisiniz kadro kimin hakkı çalışıp emek vereninmi yoksa emek vermeden sırf kpssy gierenlerinmi

 • 11 Temmuz 2013 tarihinde GÜLNUR SAYIN tarafından

  Aile Hekimliğinde çalışan Tıbbi Sekreterlerede kadro gerlirmi…

 • 14 Temmuz 2013 tarihinde yıldırım sovukpınar tarafından

  1999 yılından önce kpss mi vardı bende taşeronda çalışıorum belki senin gibi okuyacak fırsatımız ya da para durumumuz yok tu belki çalışmak zorundaydıktık ne biliyosun

 • 14 Temmuz 2013 tarihinde merve bıçak tarafından

  Devlet hastanesinde calisiyorum radyoloji bolumunde sekrer olarak bizede kadro verilecek mi?

 • 15 Temmuz 2013 tarihinde metin başkan tarafından

  Arkadaşlar son durum ne? Kadro varmı yokmu?

 • 15 Temmuz 2013 tarihinde cenet düvel tarafından

  acaba şartlar ne olur üniversite derse yandık lise mezunuda var üniversitede şartlarıda yazarsanız

 • 18 Temmuz 2013 tarihinde volkan can arslan tarafından

  aile hekiminde çalısan biz amelelerede gelirmi acaba sayın basbakan bıktık artık kucuk gorulmekten

 • 21 Temmuz 2013 tarihinde poyraz tarafından

  ARKADAŞLAR BUNLAR OYALAMA TAKDİGİ SECİMLER YAKLAŞIYORYA DALAVERE HEPSİ 2 YILDAN BUYANA BİLGİ İŞLEM ADINA ÇALIŞMAKTAYIM GİRDİGİMDEN BUYANA VAATLER AMA ALTI ASTARI YOK CHP YASA TASARISI SUNUYOR İKTİDARIN Bİ SESİ CIKMIYOR MEMURLARDAN DAHA COK ÇALIŞMIYORSAK BİZİ ÇIKARSINLAR OZAMAN YADA EŞİT DÜZEYE GETİRSİNLER EN UFAK MEMUR BİLE BİZİ TEHTİT EDİP SİZİ İŞTEN CIKARTTIRRIM DİYEREK TEHTİT EDEBİLİYOR NERDE DEVLET NERDE ADALET BIRAKIN SUREYELİ MISIRLIYI KENDİ VATANDAŞLARINIZIN SORUNLARINA ÇÖZÜM BULUN DEGERLİ BAKANLARIM

 • 22 Temmuz 2013 tarihinde ilhan burgu tarafından

  kamu hastanelerinde teknik pesonel olarak calışıyorum katro hakkımız hz ömerin eşitliyini istiyoruz kamuya katro verilsin

 • 22 Temmuz 2013 tarihinde Ömer Esenturk tarafından

  Devlet Kurumlarının özelleştirildiği bir dönemde.. , Devletimiz emekliliği geçmiş Kurumların içindeki Memurları çalıştıramıyor ki ..sana bana kadro verilsin..Sayın Başbakanım yıllarca sömürülen halkın Tek başına İKTİDAR hakkı veren bu halk sizden ve bu hükümetin sorumluluğunu alan bakanlarımızdan KADRO(EKMEK) talebimizi çok görmeyin..arz ederim

 • 30 Temmuz 2013 tarihinde lale kosar tarafından

  admin denen kişi niye yalan yazıyor bunu acıklar mı bu haberleri neye dayandırıyor kaynakları kim ve nereden alıyor yazıktır bu haberlere ınanmayın

 • 01 Ağustos 2013 tarihinde mehmet sev tarafından

  Bu yazıda resmi bir dayanak var mı?Evet hastahanelerde taşeron elemanı olarak çalışan kardeşlerimizzi biz de görüyoruz.Bizim onları görmemiz ve acımamız önemli değil.Devletimizin bu gerçeği görerek gereğini yapması,yani kadroya geçirmesi beklentimizdir.Tüm insanımız bunu istemektedir.

 • 06 Ağustos 2013 tarihinde ERGÜN tarafından

  KAMU HASTANELERİNDE ÇALIŞAN BİZ TAŞERON VERİ GİRİŞ PERSONELLERİ OLARAK, HERKESİN ARKASINI TOPLAMAKTAYIZ. SAĞLIK BAKANIMIZ SAYIN MÜMEZZİNOĞLU BİZE BAKMAKLA KALMASIN LÜTFEN. BİZLER İÇİN Bİ KALEM OYNATSIN MECLİSTE

 • 18 Ağustos 2013 tarihinde FARUK tarafından

  Hangi yılın haziran ayı?kaynak ne bilgi verebilirmisiniz

 • 21 Ağustos 2013 tarihinde tıbbi sekreter tarafından

  vallahi kamuda çalışan sağlık personellerinde en çok tıbbi sekreterler kadroyu hak ediyor kadro verilmesine haksızlık demeyin çünkü daha öncedn vekil çelışan sağlık personellerine verildi hemde 1 yılını doldurmuşlara biz taşeronlar ise 5 yılı doldurduk sonuna kadar hak ettik

 • 26 Ağustos 2013 tarihinde Haldun tarafından

  Gerçekten hastanelerin butun yükunu ve pisliğini taşaron işçiler çekiyo bu bir gerçek inşallah en yakın zamanda kadro veriler

 • 28 Ağustos 2013 tarihinde sevgi türkyılmaz tarafından

  sayın yönetici acaba benim yazımı neden kaldırdınız öğrenebilirmiyim.

 • 28 Ağustos 2013 tarihinde admin (Yazar) tarafından

  Sayın ziyaretçimiz yorumunuz, Sağlık Bakanlığı Taşeronlarının Kadroya Geçirilme Tarihi 15 Haziran başlıklı haberimizdedir.

 • 28 Ağustos 2013 tarihinde ergün tarafından

  Acaba yeni bir haber varmı taşeron veri giriş personleleri ile ilgii sayın editörümüz ?

 • 28 Ağustos 2013 tarihinde admin (Yazar) tarafından

  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız Faruk Çelik son açıklamalarında eylül ayında taşeron düzenlemesinin yapılacağını açıkladı ancak ayrıntılı bilgi vermedi.

 • 29 Ağustos 2013 tarihinde Elvan çınar tarafından

  Sayın ziyaretçimiz, yorumunuz küfürlü kelimeler içerdiği için yayınlanmamıştır.

 • 30 Ağustos 2013 tarihinde ozlem tarafından

  böle bişi yok arkadaşlar taşerona kadro yok keşke olsa memurların yapamadığı bütün işleri yapıyoruz 5 kişi aynıodada 5 i birden izin alıyorlar ve işyükü ortada tahmin edersniz bunları görmeyen büyüklermiz hala düzenlemeden bahsediorlar sen memurunu çalıştıramıosan bu senin suçun ve senin suçunun bedelini bu taşeronlar çekiyor artık bitsin bu işkence ya bitsin

 • 05 Eylül 2013 tarihinde ERGUN tarafından

  sayın editör bu konu ile alakalı gelişme var mı? Yani kadroya geçme bilgisindeki gelişmeler neler? Lütfen arada güncelleştirirsen seviniriz.

 • 07 Eylül 2013 tarihinde taşeron işçi tarafından

  Ben devlet hastanesinde 8 yıldır taşeron teknik hizmetler de çalışıyorum bizler kadrolu teknisyenlerin yapması gereken işleri yapıyoruz aynı zamanda tıbbi sekreterler ve güvenlikler, yemekhane ve temizlik işçileri de öyle. Bizlerin hakkı iyileştirme değil direkt olarak 4/D yada 4/B veya 4/C kadrosudur. Bizler bu işleri biliyorsunuz ki kamunun asli ve sürekli işleri olarak yapıyoruz adımızın geçici olmaması lazım bu yüzden , Türkiye’de tüm kamuda çalışan taşeron işçilerin kadroya alınması gerekir vede gördüğüm kadarıyla artık çalışanlar neyin ne olduğunu tvlerden ve en önemlisi internetten araştırıyorlar bu yüzden çok kişilerden duyuyorum bize kadro yoksa artık oy yok diye bence de öyle 3 seferdir 1.7 milyon taşeronların aileleriyle beraber desteklediği hükümet bu sefer gerçekten statü veya kadro vermezse durum vahim demektir. Yani bize kim kadro verirse bize kim sahip çıkarsa oylar oraya geçer öyle görünüyor. 657 ye tabi olmamız veya devlet kurumu bünyesinde oluşturulacak şirketlerde kadrolu işçi imkanı verilmesi bu işi artık çözecektir diye düşünüyorum çünkü tv de ve internette çıkan haberler yani bize sözde verilecek iyileştirmeler zaten 4857 sayılı iş kanununda var olan haklarımız. Sevgili taşeron işçi kardeşlerim herkes örgütlenirse ve herkes bir ağızdan bunları uygularsa inanıyorum biz kadroyu alırız. Ama yok herkes sessiz kalırsa biz daha böyle çoook bekleriz kadroyu.

 • 18 Eylül 2013 tarihinde HÜLYA tarafından

  Hastane hasta yol gösterme kursu ve işçi alımı hakkında bilgi alabilirmiyim nerde kurs veriliyor. teşekkürler

 • 15 Kasım 2013 tarihinde SÜREYYAPAŞA TAŞERON tarafından

  ARKADAŞLAR HABER SİTESİNDE OKUDUĞUM HABERE GÖRE. SON ZAMANLARDA TOPLANAN DANIŞMA KURULU TOPLANTISINDA. FARUK ÇELİK: MAHKEMEDEN KADRO ALAN TAŞERON İŞÇİLERİ KADROYA GEÇEBİLİR DEMİŞ. BU OLURSA KAMUDAKİ DİĞER PERSONELLER İÇİNDE AYNI ŞEY SÖZ KONUSU OLUR.

 • 03 Ocak 2014 tarihinde ramazan tarafından

  Başbakanım DUY ARTIK BİZİ ben devlet hastanesinde dezenfeksiyon ameliyat hanede çalışıyorum allah aşkına kadro verin bize 3 tane çocuk var neolur allah rızası için

 • […] Sağlık Bakanlığı Taşeronlarına Kadro Geliyor […]

 • 07 Şubat 2014 tarihinde emrah güzel tarafından

  sayın başbakanım ben eğitim fakültesi mezunuyum atanamamışım hastanede otomasyon veri memuru olarak çalışıyorum 2 çocuk var ne olur kadro verin kıdem tazminatıda istemiyorum sadece kadro verin geçinemiyorum artık.

 • 07 Şubat 2014 tarihinde emrah güzel tarafından

  taşeron işçisi olarak çalışıyorum ne olur artık kadro verin bizlere.

 • 25 Şubat 2014 tarihinde bilal türköz tarafından

  arkadaşlar şirket elemanları sözde tıbbı sekreterler o tıbbı dökümantasyon bitir meyenler o alakasız bölümleri bitirenleri kadroya alsalar ts lerin yerin büyük haksızlık olur çunkü 40 bin tıbbı sekretrlik bitiren boşta geziyor kpss 80 aldıktan sonra atanmıyorlar onlaron yeri,ne nasıl alakasız bölüm mezunlarının kadroya alsınlar kul hakkıdır günahtır

 • 04 Mart 2014 tarihinde mahir tek tarafından

  bilal türköz ne konuda haksızlık yapılacak,5 yada 10 yıldır çalışan tıbbi sekreterin senden daha üstün bir beceri,yetenek ve performansa sahip olduğunu düşünüyorum.şahsen ben yıllar önce geldiğim noktada kamuda çalışmadan önce yani,türkiyenin ve avrupanın önde gelen şirketlerin birinde çalışıyordum. kpss ye bende girdim. sende girmişsin,olabilir.ama ben boş durmadım ,kendimi geliştirdim ,çalıştım, emek verdim eğitimlere,kurslara gittim.sonra ben başvurduktan 4 yıl sonra işe kabul edildim.ve hiç tereddüt etmeden çalıştığım en üst seviye şirketten istifamı sunup,işe başladım.senin belirttiğin bölümleri öğrenmem benim üç günümü aldı.bizdende atamaları çıkıp ayrılan tıbbi sekreter bölümü arkadaşlarımız oldu.arkadaş diyorum ama aslında arkadaşım değil,malesef çünkü arkasını toplamak 3,4 ayımızı aldı.kısacası işini yapan,verilen görevi tam olarak yerine getiren ve aynı işi yapan tüm arkadaşlar kadro alabilir.görev verilmez, alınır.

 • 04 Mart 2014 tarihinde mahir tek tarafından

  yada 10 yıldır çalışan arkadaşları çıkarıp seni alsalar hak yerini bulur değilmi,??? bilal türköz. o zaman kul hakkıda olmaz, günah da olmaz, sen müslüman bizler kafirleriz, bunu mu demek istiyorsun, yada ne demek istiyorsun ?,, taşeron işçi değilsin, kamuda çalışmıyorsun ,neden buraya yorum yazıyorsun.sana deseler asgari ücretle 10 yıl çalış ;tenezzül bile etmezsin çünkü çalışmak istemezsin.ben seni çok iyi anladım.

 • 05 Mart 2014 tarihinde mahir tek tarafından

  dünkü yazdığım yorumları neden yayınlamadınız. arkadaşlar o bahsettiğiniz şirket elemanları işten çıkarsalar sizi kadroya alsalar daha adil olur. değilmi? o zaman siz müslüman bizlerde gavur oluruz. hak yerini bulur 8-10 yıldır asgari ücretle çalışan emekçilerin hakkına sen sahip çık ozaman hak yerini bulur. nasıl bir düşünce yapısına sahipsiniz anlamadım.ben ne tıbbi sekreter bölümü mezunları gördüm,hangi görevi verseler üstesinden gelemiyor. bazıları ise gerçekten bizim gibi mükemmel çalışıyor.taşeronun hiçbir güvencesi yok. zaten iş yapmazsan hiç durdurmazlar.hemen çıkış verirler.kadro asıl işi yapan taşeron işçinin hakkıdır.kendi ağzınla söylüyorsun tıbbi sekreterlik bitiren boşta geziyor diye.asgari ücretle çalışın süresi yok deseler bu işe tenezzül etmezsiniz.çalışmazsınız.şimdi kadro gündeme gelince birden ortaya çıkıyosunuz.kusura bakmayın kamuda çalışmıyorsanız , taşeron değilseniz buraya yorum yazmayın. bu konunun sizinle alakası yok.

 • 05 Mart 2014 tarihinde mahir tek tarafından

  yorumlarımı neden yayınlamıyorsunuz sorabilirmiyim,,,,,, yorumlarımı yayınlayın

 • 05 Mart 2014 tarihinde mahir tek tarafından

  bilal türköz ne konuda haksızlık yapılacak,5 yada 10 yıldır çalışan tıbbi sekreterin senden daha üstün bir beceri,yetenek ve performansa sahip olduğunu düşünüyorum.şahsen ben yıllar önce geldiğim noktada kamuda çalışmadan önce yani,türkiyenin ve avrupanın önde gelen şirketlerin birinde çalışıyordum. kpss ye bende girdim. sende girmişsin,olabilir.ama ben boş durmadım ,kendimi geliştirdim ,çalıştım, emek verdim eğitimlere,kurslara gittim.sonra ben başvurduktan 4 yıl sonra işe kabul edildim.ve hiç tereddüt etmeden çalıştığım en üst seviye şirketten istifamı sunup,işe başladım.senin belirttiğin bölümleri öğrenmem benim üç günümü aldı.bizdende atamaları çıkıp ayrılan tıbbi sekreter bölümü arkadaşlarımız oldu.arkadaş diyorum ama aslında arkadaşım değil,malesef çünkü arkasını toplamak 3,4 ayımızı aldı.kısacası işini yapan,verilen görevi tam olarak yerine getiren ve aynı işi yapan tüm arkadaşlar kadro alabilir.görev verilmez, alınır……………………………………………………………………

 • 05 Mart 2014 tarihinde mahir tek tarafından

  yada 10 yıldır çalışan arkadaşları çıkarıp seni alsalar hak yerini bulur değilmi,??? bilal türköz. o zaman kul hakkıda olmaz, günah da olmaz, sen müslüman bizler kafirleriz, bunu mu demek istiyorsun, yada ne demek istiyorsun ?,, taşeron işçi değilsin, kamuda çalışmıyorsun ,neden buraya yorum yazıyorsun.sana deseler asgari ücretle 10 yıl çalış ;tenezzül bile etmezsin çünkü çalışmak istemezsin.ben seni çok iyi anladım………

 • 05 Mart 2014 tarihinde mahir tek tarafından

  dünkü yazdığım yorumları neden yayınlamadınız. arkadaşlar o bahsettiğiniz şirket elemanları işten çıkarsalar sizi kadroya alsalar daha adil olur. değilmi? o zaman siz müslüman bizlerde gavur oluruz. hak yerini bulur 8-10 yıldır asgari ücretle çalışan emekçilerin hakkına sen sahip çık ozaman hak yerini bulur. nasıl bir düşünce yapısına sahipsiniz anlamadım.ben ne tıbbi sekreter bölümü mezunları gördüm,hangi görevi verseler üstesinden gelemiyor. bazıları ise gerçekten bizim gibi mükemmel çalışıyor.taşeronun hiçbir güvencesi yok. zaten iş yapmazsan hiç durdurmazlar.hemen çıkış verirler.kadro asıl işi yapan taşeron işçinin hakkıdır.kendi ağzınla söylüyorsun tıbbi sekreterlik bitiren boşta geziyor diye.asgari ücretle çalışın süresi yok deseler bu işe tenezzül etmezsiniz.çalışmazsınız.şimdi kadro gündeme gelince birden ortaya çıkıyosunuz.kusura bakmayın kamuda çalışmıyorsanız , taşeron değilseniz buraya yorum yazmayın. bu konunun sizinle alakası yok……….

 • 05 Mart 2014 tarihinde mahir tek tarafından

  yorumlarımı neden yayınlamıyorsunuz sorabilirmiyim,,,,,, yorumlarımı yayınlayın…………..

 • 21 Mart 2014 tarihinde ahmet emin yel tarafından

  ben adana çukurova ünüversitesi balcalı hastanesinde 22 yıldır taşaron işcisi olarak çalışıyorum artık yeter bu kadara haksızlık olmazki kadrolu işçiliği hak etmedimmi bu kadarda olmaz yav bütün işi geçici olduğumuz için bize yaptırıyolar nerde bu sağlık bakanlığı görmüyormu burdan başbakana ve millet vekillerine sesteniyorum 2 yılda süper emekli oluyorsunuz biz neden 25 yılda kadro alamıyoruz cevap bekliyorum saygılar

 • 21 Mart 2014 tarihinde ahmet emin yel tarafından

  ben taşoron işcisiyim yani asgari ücret alıyorum ev kira başka gelirim yok oğlum erzincan da okuyor devlet kıredisi başvurduk geri ödemeli çıktı mecburen oğlum almaya başladı neynen geri ödeyecem ben bunu artık kuru ekmek yemeye başladıkya başbakanımız okusun bunu nasıl geçinecek bilmiyorum ALLAH yardımcımız olsun

 • 14 Nisan 2014 tarihinde Gökyüzü tarafından

  yılardır emek harcayıp üniversite bitirip kpss ye canla başla çalışıpta atama bekleyen o kadar insan varken kimse kusura bakmasın ama (isterseniz buna vicdansızlık deyin ama umrumda bile değil)örneğin torpil ayarlayıp bir hastanenin bilgi işleminde çalışan bir insanın da kadroya alınmasına karşıyım ben.Memurluk yaşı 35 oldu arkadaşlar ille de bu sıkıntıları yaşamak istemiyoruz derseniz oturun kpss ye çalışın kimsenin de hakkına girmeyin

 • 19 Nisan 2014 tarihinde mehmet tarafından

  alıncak dediyse tayyip taşeronu kadroya bu iş bitti demektir . benim bildiğim TAYYİP bey sözünün ERİ BAŞBAKANDIR.

 • 19 Nisan 2014 tarihinde mehmet tarafından

  TÜM TAŞERON TÜRK ÇALIŞANLARI 25 NİSAN HAYIRLISIYLA BAŞBAKAN TAYYİP BAŞBAKANIMIZIN SÖYLEMİYLE SÖZ VERİLEN GİBİ TAŞERON KAMU ÇALIŞANLARINA HAYIRLI OLSUN DİYEREK KADRO da ÜLKEMİZE HAYIRLI UĞURLU OLSUN …YENİ TÜRKİYE

 • 01 Ağustos 2014 tarihinde Ayhan AKKAYA tarafından

  saglık bakanlığı bünyesinde 112 de çalışan bir sürü sürücü arkadaslar var bakanlığın sürücüleriyle aynı işi yaptıkları halde kurum sürücüsü 2. 500 tl ye yakın maas alırken garibim taseron sürücüler ise facia denilecek kadar fark var arada aldıkları 848 tl ,insaf her türlü risk ve bir çok sayamadığım zorluklarla gecesi gündüzü her şeyle karsılasıyorlar ortada cok büyük dengesizlik çalışma sartları ve adil olmıyan emek karşılığı var bence bu sorunlar bir an evvel çözülmeli netlesmeli resmen kölelik herkes hak ettiğinin karşılığını almalı ve inşallah cözüm vatana millete hayırlı olur bir an evvel meclisten onaylanıp yürürlüğe girip uygulanır bakanlık bünyesinde ambulans sürücülerimiz taseron maseron tarihe gecer hepsi bizim insanımız milletimiz fazlasıyla emeklerini en iyi sekilde hakediyorlar aldıkları helal olsun analarının aksüttleri gibi

 • 02 Eylül 2014 tarihinde ali kara tarafından

  taşeron çalışan teknisyenler ne olacak yani teknik servis onlara kadro vamı arkadaşlar

 • 17 Eylül 2014 tarihinde mami tarafından

  kardeş bize babamız bakmıyoki oturup ders çalışalım gece gündüz çalışıyoruz zaten hayat üniversitesinde zoruna ne gidiyo onu anlamadım

 • 12 Kasım 2014 tarihinde Aptal Taşeron tarafından

  Ben altişveren olayım patron gerçek patron olsun şirketlerin hiçmi kendi kadrosu olmaz imzalatır sözleşmeyi şirkette kadrolu olursun adam gibi bakanlıkta personel alımına çıkar fiyatı asgari ücretle amele arıyorum ırgat arıyorum ezecek personel arıyorum demeyecek devlet olacak vatandaşını koruyacak hakkı 2000 TL ise verecek ben bu işimi yaptıracağım diyecek ; yemişim kadrosunu

 • 13 Aralık 2014 tarihinde YALAN tarafından

  YALAN YALAN ARTIK AK PARTİYE OY YOK

 • 13 Aralık 2014 tarihinde hayalet tarafından

  YALAN YALAN ARTIK AK PARTİYE OY YOK

 • 13 Aralık 2014 tarihinde hayalet tarafından

  10 yıl dır hep yalan yalan

 • 13 Aralık 2014 tarihinde hayalet tarafından

  karnımız doydu artık kendinize ve ülkenin geleceğine bir düzen verin yazık kimsenin hakkını yemege hakkınız yok bırakın artık bu yalanları dünyanın parasını harcıyosunuz saçma sapan şeylere taşarena hak tanıyın memleketi bitirdiniz be gelir ve gider arasında dağlar kadar fark var yazık be memura 350 veya 400 tl zam millet vekiline 1000 tl zam bilmem kime 2000 tl zam bize gelince 25 tl zam gelin o parayı ben size verem kendinize çikolata alın kadro veremiyosunuz bari sözleşme verin hakklar verin akşama kadar çalışalım sabah gel bilgisayarın başında otur akşam çıkk veriş girişi yap al 1000 tl para diyerleri otursun alsın 3000 tl para allaha revamı be hı 10 yıldır çalış bide işten çıkarma korkusu allaha havale edik artık herkesi söyleyecek bir şey yok bu taşeronun sonu iyi değil her kese sesleniyorum. kendinize dikkat edin hepimiz taşeron olarak haklarımızı arayalım bir birbirimize sahip çıkalım devletin başındakilere sesleniyorum bu ülke bizim sahip çıkalım işsiz olanlara iş imkanı sağlayalım. emekliliği dolanları emekli olsa yeni taze beyinler işe alınsa neler olur bu ülke kazanır ne cevherler var ama nerde sahip çıkan mı var hastaanede çalışıyoruz veri girişi dört dörtlük biliyoruz medulayı tüm sistemleri ama sahip çıkan yok devlet kurumlarında çalışan tüm taşerona kadro verilsin kadro veremisiz bari söşleşme verin haklar verin sahip çıkın zamanında bu ülke bizim sahip çıkalım taşerona aylık 2000 tl maaş haklar verilsin anlayın artık

 • 01 Haziran 2015 tarihinde emrah güzel tarafından

  devlet hastanesinde çalışıyorum sayın başbakan ahmet davutoğlu verin artık kadromuzu hastanede asıl işleri biz yapıyoruz.askari ücret alıyoruz bizim sayemizde memur olarak geçinenler bizden çok alıyorlar.

 • 01 Haziran 2015 tarihinde emrah güzel tarafından

  lütfen sayın başbakanım bu kul hakkıdır bütün hastanenin işlerini bilgi işlem ve hastane otomasyon elemanları yapıyor.bütün ilaçları biz işliyoruz bütün yük bizlerin omuzunda ayreten doktorun yardımcısı olarada çalışıyoruz sayın çalışma ve sosyal güvenlik bakanım sayın cumhurbaşkanım verin artık hakkımız olan kadroyu. taşeron köle olmak istemiyoruz seçimden önce verin kadromuzu.VER KADROYU ALIN TÜM TAŞERON VE AİLESİNDEKİ BİNLERCE AKRABANIN KADROSUNU SAYGILARIMLA.

 • 01 Haziran 2015 tarihinde emrah güzel tarafından

  VER KADROYU ALIN TAŞERON AİLESİNİN VE AKRABALARININ OYUNU.

 • Yorum Yaz
  Ad Soyad :
  E-mail :
  Yorum :

  Arama

  Sponsor Bağlantılar