Sağlık Bakanlığı Hasta Memnuniyetini Ölçmek Amacıyla Anket Düzenliyor

Kategori : Sağlık Bakanlığı Haberleri - Etiketler :, , , - Tarih : 07 Aralık 2012

Sağlık Araştırmaları Genel Müdürlüğü; Sağlıkta Dönüşüm Programı kapsamında sağlık hizmetlerinin etkinliğinin ve niteliğinin değerlendirilmesi hedefiyle hastaların memnuniyetini ortaya çıkarmayı amaçlayan Birinci Basamak Sağlık Hizmetlerinde Hasta Memnuniyeti Araştırması gerçekleştirecektir. Bu kapsamda 81 ilde eş zamanlı olarak öngörülen anket çalışması Kasım-Aralık 2012 tarihleri arasında OPTİMAR firması tarafından gerçekleştirilecektir.

Yapılacak saha araştırmasının hangi aile sağlığı merkezlerinde olacağı ile ilgili örneklem tespit edilmiş olup; konuyla ilgili Firma, örnekleme çıkan aile sağlığı merkezlerinin adresi ile ilgili Müdürlüğünüzden yardım isteyecektir. Ayrıca gerçekleştirilen anketlerin gerçeğe uygun olarak uygulandığını göstermek üzere ilgili aile sağlığı merkezindeki bir yetkilinin bu anket formlarına kaşe vurması gerekecektir. Bu çalışmanın yürütme esasları ile ilgili bilgi notu ve hastalara uygulanacak anket ve ASM listesi http://anket.sagem.gov.tr/europep2012.zip web adresinde bulunmakta olup buradan da indirebilmektedir.

 

Yorumlar (1)
 • 07 Aralık 2012 tarihinde hakan tarafından

  hastalar memnun olmaz ki hiç bir şeyden neden böyle bir şey düzenliyorsunuz. onlara kalsa hastaneye gelir gelmez hemen bakılmalılar istedikleri ilaçları yazdırmalılar vs.

 • Yorum Yaz
  Ad Soyad :
  E-mail :
  Yorum :

  Arama

  Sponsor Bağlantılar