Başbakan: Şehir Hastaneleri 11 Yıllık Hayalim

Kategori : Sağlık Bakanlığı Haberleri - Etiketler :, , , , , , , , , , , , , , , , - Tarih : 12 Eylül 2013

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 11 sene evvel şehir hastaneleri projesini hayal ettiğin dile getirdi.

 

Haliç Kongre Merkezi ‘nde ‘Sağlık Bakanlığı Kamu-Özel İşbirliğiyle Gerçekleştirilecek Şehir Hastaneleri Projesi’nin tanıtım ve imza töreninde konuşan Başbakan Erdoğan, gerçekleştirdikleri çeşitli yatırımların yargı tarafından önüne geçildiği için geciktiğini belirtti.

Erdoğan, “Bugün burada, 14 şehir hastanesinin, yani 24 . 407 hasta yatağı kapasiteli 79 hastane ve bir halk sağlığı kurumunun kurulumuna aynı anda başlıyoruz. Bu 14 ilimizde inşa edilecek hastaneler, yalnızca bu şehirlerimize değil, çevrelerindeki diğer şehirlere de hizmet sunacaklar. Bizzat bunlara ‘şehir hastanesi’ ismini vereceğiz”.

 

”Bunların bir görevi olacak. Çevre şehirlere de bunlar hizmet verecek. Şimdi 14 ilimize şehir hastanesi yapıyoruz, fakat 24 ilimiz bundan yararlanacak. Kısacası bugün, sağlıkta yeni ve tarihi bir dönüşümü başarıyoruz. Tıpkı kentsel dönüşümler gibi.

Bizlere ilkleri gerçekleştirmek yaraşır. Biz ilklerle övündük. AK Parti iktidar olarak ilklerin temsilcisi olarak ortaya çıkmıştır. Hastane kavramına yeni bir boyut getiriyoruz. Şehir hastaneleri projesi, esasen bu kardeşinizin 11 yıl önceki hayaliydi.” ifadelerini kullandı.

CHA

Yorumlar (1)
 • 03 Ekim 2013 tarihinde EDA ÖZ tarafından

  HASTANE YAPIYORSANIZ HASTANELERDE ÇALIŞAN TAŞERONLARADA KADRO VERİLESİ GEREKİR. HİZMET KALİTESİNE BU YAKIŞIR…

 • Yorum Yaz
  Ad Soyad :
  E-mail :
  Yorum :

  Arama

  Sponsor Bağlantılar